19 بهمن 1398

چگونه در سرمای سرد زمستان سالم بمانیم؟

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

چگونه در سرمای سرد زمستان سالم بمانیم؟

در روزهای سرد مردم معمولا ترجیح می‌دهند به گوشه‌ای از خانه خود بخزند و منتظر شوند تا زمستان تمام شود. اما متخصصان مایوکلینیک در آمریکا می‌گویند، با سه روش ساده می‌توان زمستان را به فصلی شاد تبدیل کرد و در این روزها بیش از هر زمانی سالم ماند.

روش اول، فعال ماندن در زمستان

با خرید وسایل و تجهیزات مناسب فصل زمستان، از خانه بیرون رفته و از هوای تازه و سالم بهره‌مند شوید. یا به باشگاه‌های ورزشی بروید و به‌ سادگی حال روحی‌تان را در وضعیت خوبی قرار دهید. این کار باعث می‌شود که گرفتار افسردگی نشوید و از تمام روزهای سرد زمستان لذت ببرید.

روش دوم، افزایش رطوبت محیط زندگی

ابتلا به بیماری‌هایی چون سرماخوردگی و آنفلوانزا در فصل سرد سال، بیش از هر فصل دیگر رخ می‌دهد. در واقع هر وقت از رطوبت هوا کاسته می‌شود، احتمال سرماخوردگی و ابتلا به آنفلوانزا بسیار افزایش می‌یابد. بنابراین رطوبت محیط زندگی‌تان را در سطح ۴۰ تا ۵۰ درصد قرار دهید.

روش سوم، مصرف ویتامین D

ویتامین D معمولا از نور خورشید به بدن‌مان می‌رسد. از آنجایی‌که در فصل زمستان، آسمان بیشتر مواقع ابری است و جلوی نور خورشید را می‌گیرد، بیشتر ما به کمبود این ویتامین مبتلا می‌شویم. کمبود این ویتامین، بدن را مستعد ابتلا به بیماری‌هایی چون سرماخوردگی و آنفلوانزا می‌کند. مصرف این ویتامین جلوی ابتلا به بیماری‌های زمستانی را می‌گیرد.

به گفته محققان، با سه روش ساده فوق می‌توانید از بیماری‌های زمستانی مصون بمانید.

تعداد مشاهده (9)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "چگونه در سرمای سرد زمستان سالم بمانیم؟"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید